Osiedle Paderewskiego

 

Osiedle Paderewskiego to zespół‚ nowoczesnych i funkcjonalnie zaprojektowanych budynków w Nowej Soli. W otoczeniu znajduje się pełna infrastruktura miejska: szkoły, przedszkole, sklepy i urzędy. Jednocześnie, budynki nie sąsiadują bezpośrednio z ruchliwymi ulicami, dzięki temu można liczyć na ciszę i spokój, mieszkając jednocześnie w centralnym punkcie Nowej Soli.

 

Inwestycja składająca się na VI etapów (214 mieszkań) została w całości zrealizowana.

 

Budynki podłączone są do miejskiej sieci ciepłowniczej (Elektrociepłownia ECO S.A.). 

 

Inwestycja "os. Paderewskiego", jako pierwsza w Nowej Soli chroniona jest Mieszkaniowym Rachunkiem Powierniczym. To rozwiązanie, stworzone specjalnie z myślą o bezpieczeństwie Klientów, gwarantuje ochronę środków powierzonych na zakup mieszkania. 

Mieszkaniowy Rachunek Powierniczy służy gromadzeniu środków pieniężnych wpłacanych przez Nabywców, z którego wypłata następuje zgodnie z harmonogramem przedsięwzięcia deweloperskiego. 

Każdorazowa wypłata środków wymaga stwierdzenia przez bank zakończenia realizacji danego etapu prac. 

 

Niebywałym atutem mieszkań„ zlokalizowanych na parterze są przydomowe ogródki o zróżnicowanej powierzchni. 

Dodatkowo, w budynkach zaprojektowano funkcjonalne komórki lokatorskie. 

Do każdego z mieszkań„ przynależy przestronny balkon (loggia), a układ pomieszczeń został zaprojektowany z myślą o jak najlepszym komforcie przyszłych właścicieli. Jednocześnie, konstrukcja budynku pozwala na dowolne projektowanie przestrzeni wewnątrz mieszkań, co daje możliwości aranżowania ich według potrzeb przyszłych właścicieli. 

 

Mieszkania zaprojktowane zostały ze szczególnym naciskiem na komfort akustyczny.

Podstawowe elementy wpływające na wyciszenie mieszkań to: 

- ściany pomiędzy mieszkaniami z bloczków o podwyższonej izolacyjności akustycznej 

- termiczne i akustyczne oszklenie okien (potrójne szyby) 

- nisko - szumowa instalacja kanalizacji sanitarnej 

 

Wysokość zabudowy wszystkich budynków nie przekracza 16 metrów, co sprawia, że budynki mają kameralny charakter. Rozmieszczone zosały w wygodnych odległościach aby zapewnić poczucie przestrzeni. Ponadto, na terenie osiedla powstała pełna infrastruktura w postaci oświetlonej drogi, chodników oraz ogólnodostępny parking obejmujący prawie 220 miejsc postojowych (liczba miejsc postojowych odpowiada ilości mieszkań znajdujących się na osiedlu). 

Budynki zostały wybudowane według tradycyjnej i zdrowej technologii z cegły wapienno-piaskowej oraz właściwie docieplone.