Osiedle Majowe

Osiedle Majowe – to nowoczesny i funkcjonalny budynek mieszkalny zaprojektowany przez renomowaną pracownię architektoniczną PAF, w którym znajduje się 39 komfortowych apartamentów, eleganckie klatki schodowe z windą oraz hala garażowa z punktami ładowania samochodów elektrycznych.

Apartamentowiec powstaje w Nowej Soli u zbiegu ulic 1 Maja oraz Jana Pawła II (os. Konstytucji 3 Maja). 

Budynek, poprzez swoją formę, kolorystykę oraz wykończenie klatek schodowych wprowadza nowy standard budynku wielorodzinnego w Nowej Soli.

Teren wokół powstającego budynku będzie monitorowany, a dostęp do niego posiadali będą tylko właściciele apartamentów. Wjazd zostanie ograniczony szlabanem sterowanym pilotem.

W otoczeniu znajduje się pełna infrastruktura miejska: szkoły, przedszkole oraz sklepy. Na parterze budynku znajduje się hala garażowa z 30 miejscami postojowymi wyposażonymi w punkty ładowania samochodów elektrycznych. Na pozostałych kondygnacjach zaprojektowano funkcjonalne apartamenty z przestronnymi tarasami, do których w większości apartamentów dostęp zapewniają przesuwne drzwi balkonowe o zwiększonej wysokości, co gwarantuje maksymalne zwiększenie doświetlenia pomieszczeń.

 

Dodatkowym atutem jest sąsiedztwo parku leśnego.

Budynek podłączony zostanie do miejskiej sieci ciepłowniczej (Elektrociepłownia ECO S.A.).

Dodatkowo, w budynku zaprojektowano funkcjonalne komórki lokatorskie o zróżnicowanej powierzchni.

 

Układ pomieszczeń został zaprojektowany z myślą o jak najlepszym komforcie przyszłych właścicieli. Jednocześnie, konstrukcja budynku pozwala na dowolne projektowanie przestrzeni wewnątrz apartamentów, co daje możliwość aranżowania ich według potrzeb przyszłych właścicieli.

Stolarka okienna wyposażona jest w pakiet trzyszybowy oraz zintegrowane skrzynki roletowe.

 

Apartamenty zaprojektowane zostały ze szczególnym naciskiem na komfort akustyczny, podstawowe elementy wpływające na wyciszenie to:

- ściany pomiędzy apartamentami z bloczków o podwyższonej izolacyjności akustycznej

- termiczne i akustyczne oszklenie okien (potrójne szyby, 32 oraz 35dB)

- nisko - szumowa instalacja kanalizacji sanitarnej

- stolarka okienna wyposażona w pakiet trzyszybowy oraz zintegrowane skrzynki roletowe 

Ponadto, na terenie inwestycji powstanie pełna infrastruktura w postaci oświetlonej drogi, chodników oraz miejsc parkingowych.

 

Termin realizacji: IV kw. 2020r.