Osiedle Fredry

 

Osiedle Fredry – to nowoczesny i funkcjonaly budynek mieszkalno - usługowy wyposażony w windy, zlokalizowany w Nowej Soli u zbiegu ulic 1 Maja oraz Fredry. 

W otoczeniu znajduje się pełna infrastruktura miejska: szkoły, przedszkole, sklepy i urzędy. Na parterze budynku, od strony ul. 1 Maja zlokalizowane są lokale usługowe. Na pozostałych kondygnacjach zaprojektowano funkcjonalne mieszkania, z których każde wyposażone jest w przestronną loggie, do której w wiekszości mieszkań dostęp zapeniają podwójne drzwi balkonowe o zwiększonej wysokości, co gwarantuje maksymalne zwiększenie doświetlenia pomieszczeń.

 

Inwestycja obejmująca 75 mieszkań oraz lokale usługowe została w całości zrealizowana.

 

Budynek podłączony jest do miejskiej sieci ciepłowniczej (Elektrociepłownia ECO S.A.).

Dodatkowo, w budynku zaprojektowano funkcjonalne komórki lokatorskie o zróżnicowanej powierzchni.

Układ pomieszczeń został zaprojektowany z myślą o jak najlepszym komforcie przyszłych właścicieli. Jednocześnie, konstrukcja budynku pozwala na dowolne projektowanie przestrzeni wewnątrz mieszkań, co daje możliwość aranżowania ich według potrzeb przyszłych właścicieli.

 

Mieszkania zaprojktowane zostały ze szczególnym naciskiem na komfort akustyczny, podstawowe elementy wpływające na wyciszenie mieszkań to:

- ściany pomiędzy mieszkaniami z bloczków o podwyższonej izolacyjności akustycznej

- termiczne i akustyczne oszklenie okien (potrójne szyby, 32 oraz 35dB)

- nisko - szumowa instalacja kanalizacji sanitarnej

 

Ponadto, na terenie osiedla powstała pełna infrastruktura w postaci oświetlonej drogi, chodników oraz miejsc parkingowych.

Niewątpliwym atutem jest prywatny parking dostępny tylko dla właścicieli mieszkań w budynku.