Osiedle Armii Krajowej

Osiedle Armii Krajowej – to nowoczesny i funkcjonalny budynek mieszkalny zaprojektowany przez renomowaną pracownię architektoniczną PAF, w którym znajduje się 108 komfortowych apartamentów, eleganckie klatki schodowe z windą oraz hala garażowa z punktami ładowania samochodów elektrycznych.

Budynek powstaje w Nowej Soli przy ulicy Armii Krajowej 7. 

Teren wokół powstającego budynku będzie monitorowany, a dostęp do niego posiadali będą tylko właściciele apartamentów. Wjazd zostanie ograniczony szlabanem sterowanym pilotem.

W otoczeniu znajduje się pełna infrastruktura miejska: szkoły, przedszkole oraz sklepy.

Na parterze budynku znajduje się hala garażowa z miejscami postojowymi wyposażonymi w punkty ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkowo, na terenie zewnętrznym zaprojektowano duży parking, na którym będzie możliwość wykupienia indywidualnego miejsca postojowego.

Na pozostałych kondygnacjach zaprojektowano funkcjonalne apartamenty, każdy wyposażony w loggie, do których dostęp zapewniają przesuwne drzwi balkonowe.

Budynek podłączony zostanie do miejskiej sieci ciepłowniczej (Elektrociepłownia ECO S.A.).

Dodatkowo, w budynku zaprojektowano funkcjonalne komórki lokatorskie o zróżnicowanej powierzchni.

Stolarka okienna wyposażona jest w pakiet trzyszybowy oraz zintegrowane skrzynki roletowe.

Układ pomieszczeń został zaprojektowany z myślą o jak najlepszym komforcie przyszłych właścicieli. Jednocześnie, konstrukcja budynku pozwala na dowolne projektowanie przestrzeni wewnątrz apartamentów, co daje możliwość aranżowania ich według potrzeb przyszłych właścicieli.

Apartamenty zaprojektowane zostały ze szczególnym naciskiem na komfort akustyczny, podstawowe elementy wpływające na wyciszenie to:

- ściany pomiędzy apartamentami z bloczków o podwyższonej izolacyjności akustycznej

- termiczne i akustyczne oszklenie okien (potrójne szyby)

- nisko - szumowa instalacja kanalizacji sanitarnej

Ponadto, na terenie inwestycji powstanie pełna infrastruktura w postaci oświetlonej drogi, chodników, miejsc parkingowych, plac zabaw oraz często spotykany w dużych miastach kameralny park kieszonkowy.

Termin realizacji: III kw. 2021r.